; ; ; ;

Bemutatkozik a PERFEKT csapata: #4 Forgó Melinda, képzési központ vezető

2025. február 11. Perfekt Blog

A felnőttképzés dinamikusan változó világában tapasztalat és elkötelezettség nélkül nehéz helytállni. Forgó Melinda, a Perfekt Képzési Központ vezetője több, mint 10 év tapasztalattal érkezett a Perfekt csapatába, és azóta is szenvedéllyel dolgozik azért, hogy a képzésben résztvevőink mindig naprakész tudást és magas színvonalú képzéseket kapjanak. Korábbi munkája során számos oktatási projektet irányított, most pedig a Perfektnél segíti a modern, gyakorlatias képzési megoldások kialakítását. Interjúnkban nemcsak szakmai tapasztalatairól, hanem motivációiról és a felnőttképzés jövőjéről is beszélgettünk. Ismerjük meg Melindát!

Hogyan kezdődött a pályafutásod az oktatás területén, és hogyan vezetett ez el a jelenlegi pozíciódhoz?

Történelem szakos tanár és művelődésszervező végzettséget szereztem Egerben, ahol az andragógia szintén a képzés része volt. Már akkor egyértelműen tudtam, hogy felnőttek oktatásával szeretnék foglalkozni.

perfekt_kollegak_4.png

2007-ben kezdtem dolgozni egy felnőttképző cégnél asszisztensként, majd a fővárosba költözve folytattam a tanfolyamszervezéssel kapcsolatos munkát. 2011 és 2016 között külföldön gyűjtöttem tapasztalatot, ahol egy magánóvodában gyerekekkel foglalkoztam. Bár a pedagógiai munka örömet adott, a honvágy hazahúzott, így ismét a felnőttképzés felé fordultam. 
Akkoriban Magyarországon az e-learning még gyerekcipőben járt, de a munkahelyem támogatott ebben az irányban, és nyolc évig foglalkozhattam az online képzések fejlesztésével. Közben mesterképzést végeztem, ahol andragógus és gerontológus oklevelet szereztem.

 Ez a tudásom segít abban, hogy teljes szívvel támogassam az élethosszig tartó tanulás szemléletét. Számomra ez nemcsak a szakmai előnyök eléréséről szól, hanem arról is, hogy a tanulás gazdagabbá és teljesebbé tegye az életet. Ez egy olyan gondolkodásmód, amely nyitottá tesz az új lehetőségekre, és segít kiteljesedni mind személyesen, mind szakmailag.

Több, mint 10 éve foglalkozol felnőttképzéssel. Milyen trendek figyelhetők meg a magyar felnőttképzés piacán, melyek a legnépszerűbb képzések? Milyen változásokat tapasztaltál az elmúlt évek során és mi várható a jövőben?

Az elmúlt években a technológiai fejlődés, a munkaerőpiaci elvárások és a gazdasági környezet átalakították a felnőttképzési piacot. Egyértelműen tapasztalható az igény az élethosszig tartó tanulás iránt, mivel a gyors technológiai változások és az állandó készségfejlesztés kulcsfontosságúvá váltak. A munkaerőpiaci igényekhez való gyors alkalmazkodás elengedhetetlen lesz mind a képző intézmények, mind a résztvevők számára.

Az online tanulás szerepe is jelentősen felértékelődött, különösen a COVID-19 járvány hatására. Bár sokan még mindig előnyben részesítik a hagyományos tantermi oktatást, az online platformok folyamatosan népszerűbbé válnak. A jövőben a személyre szabott tanulási lehetőségek, valamint a digitális innovációk lesznek a meghatározó irányvonalak.

Milyen kihívásokkal jár a képzési központ vezetése?

Egy képzési központ vezetése komplex feladat és számos kihívást tartogat, mivel egyszerre kell megfelelni az ügyfelek (képzésben résztvevők és cégek), az oktatók, a szabályozó hatóságok, és a versenytársak elvárásainak, miközben az intézmény fenntarthatóságát és fejlődését is biztosítani kell.
Folyamatosan alkalmazkodunk a változó piaci igényeihez, eközben természetesen a minőségi oktatást szükséges szem előtt tartanunk. Az e-learning oktatás egyre magasabb követelményeket támaszt. Fontos lépést tartani az online képzési megoldásokkal, miközben megőrizzük a minőségi oktatást.

Csapatoddal hogyan támogatjátok a képzésben résztvevőiket a képzés során, hogy elérjék a céljaikat?

A képzésben résztvevők támogatása kulcsfontosságú, hogy motiváltak maradjanak és valóban elérjék a kitűzött céljaikat.

A résztvevőkkel a képzés kezdetén egyéni konzultációkat tartunk, ahol segítünk meghatározni a személyes céljaikat és felmérjük a képzettségi szintjüket. Ez alapján segítünk reális, mégis kihívást jelentő célokat kitűzni, például új készségek elsajátítását vagy karrierváltás előkészítését. Olyan oktatási modelleket kínálunk (online, offline,), amelyek a résztvevők időbeosztásához igazodnak.

A tananyagokat rugalmasan elérhetővé tesszük, például bármikor hozzáférhető videós előadásokkal vagy önálló tempóban feldolgozható modulokkal. Gyors ügyfélszolgálatot és technikai támogatást biztosítunk, hogy az online platformmal vagy tananyagokkal kapcsolatos problémákat azonnal megoldjuk. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a hallgatók ne csak a céljaikat érjék el, hanem magabiztosan és élvezettel haladjanak a tanulási folyamatban.

Hogyan töltődsz fel a munka mellett? Milyen személyes szenvedélyek, hobbi vagy érdeklődési területek inspirálnak a mindennapokban?

Főzés. A főzés számomra nemcsak egy hétköznapi tevékenység, hanem a kreativitásom kifejezése, és egyben kikapcsolódás is valamint egyfajta terápia, ami segít lelassulni és feltöltődni egy hosszú nap után. A kézművesség a kreativitásom másik kifejezési formája: legyen szó fonásról, festésről vagy barkácsolásról, mindig feltölt energiával. Színházrajongóként gyakran merítek ihletet az előadások színes világából, ami a saját kreatív tevékenységeimre is hatással van. A színházba járás számomra egyfajta utazás: minden előadás új világokat nyit meg előttem, és gondolkodásra késztet.

 

süti beállítások módosítása